Michał Trawiński laureatem Olimpiady

Michał Trawiński, uczeń klasy III technikum żywienia i gospodarstwa domowego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, został laureatem XXXVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku żywienie człowieka i gospodarstwo domowe.

Najważniejsza i najbardziej prestiżowa impreza, w której rywalizują najlepsi uczniowie z całej Polski w wybranych blokach konkursowych, odbyła się Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Nawojowej w dniach 6-7 czerwca 2014 r. W finale olimpiady uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych po raz kolejny wykazali się wysoką wiedzą i umiejętnościami z zakresu żywienia człowieka.

Olimpiada odbywała się w trzech etapach: szkolnym, okręgowym i centralnym. Na poziomie szkolnym zająłem I miejsce, w eliminacjach okręgowych III miejsce, natomiast w finale spośród 37 uczniów wyłoniono najlepszą dziesiątkę, w której i ja się znalazłem. Poziom olimpiady i rywalizacja były na bardzo wysokim poziomie, a efekty mojej sumiennej i systematycznej pracy znalazły odzwierciedlenie w wynikach XXXVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku żywienie człowieka i gospodarstwo domowe – mówi Michał Trawiński.

– Dzięki temu osiągnięciu, Michał jest zwolniony z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w części pisemnej oraz ma możliwość wyboru studiów na uczelniach przyrodniczych na kierunkach związanych z żywnością i żywieniem człowieka – mówi Elżbieta Sell, nauczycielka ZSE-U w Żychlinie.

Prof. dr hab. Andrzej Radecki, przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w sposób szczególny zaakcentował, że wiedza i umiejętności praktyczne uczestników finału olimpiady okazały się bardzo wysokie i rośnie nowe pokolenie ludzi zafascynowanych nowoczesnym rolnictwem, żywnością i ekologią. Taka opinia wyjątkowo cieszy, ponieważ w tej grupie jest również uczeń ZSEU- w Żychlinie.

Organizatorem zmagań uczniów z całej Polski w Nawojowej był Komitet Główny Olimpiady przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach oraz Komitet Okręgowy przy Uniwersytecie Rolniczym im. H. Kołłątaja w Krakowie.
Od lewej: Elżbieta Sell, nauczycielka ZSE-U w Żychlinie, Michał Trawiński, uczeń klasy III technikum
Michał Trawiński laureat XXXVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku żywienie człowie
Michał Trawiński oraz  Elżbieta Sell