"Barwy lata w powiecie konińskim"

Seniorów z powiatu konińskiego zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Barwy lata w powiecie konińskim” i utrwalenia piękna, życia i obyczajów oraz niepowtarzalnego charakteru Ziemi Konińskiej.

Fotografie prezentujące niepowtarzalny charakter powiatu: urokliwe miejsca, ciekawe zakątki, zabytki, tradycje i kulturę, a także piękno przyrody i krajobrazu oraz ważne i inspirujące wydarzenia społeczne powiatu konińskiego, będą podlegały ocenie komisji konkursowej.

Konkurs adresowany jest do seniorów powiatu konińskiego. Jego ideą jest pobudzanie i rozwijanie inwencji twórczej i kreatywności osób starszych w obszarze fotografii oraz zachęcanie uczestników do dostrzegania piękna i osobliwości w najbliższym otoczeniu.

Każdy z uczestników może zgłosić od 1 do 5 zdjęć. Fotografie powinny być wykonane metodą tradycyjną lub cyfrową, dobrej jakości i rozdzielczości, kolorowe, czarno-białe lub monochromatyczne, wywołane na papierze fotograficznym w formacie A-4 i zapisane na nośniku elektronicznym /płyta CD lub DVD/. Fotografie nie mogą zwierać znaczków, podpisów, cyfr, dat. Każde zdjęcie musi być opisane na odwrocie i zawierać imię i nazwisko, wiek, adres zamieszkania wraz z telefonem kontaktowym autora oraz tytuł. Obowiązują prace indywidualne.

Opisane zdjęcie wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesłać do 15 września 2014 r. na adres: Starostwo Powiatowe w Koninie, Wydział Edukacji i Spraw Społecznych, Aleje 1 Maja 9, 62-510 Konin z dopiskiem na kopercie „KONKURS FOTOGRAFICZNY”.

Inicjatorami przedsięwzięcia są: Starosta Koniński oraz Rada Seniorów Powiatu Konińskiego.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie do 30 września 2014 roku.

Regulamin konkursu fotograficznego