Skocz do zawartości

Aktualności 2013

Aktualności

Wystawa o Powstaniu Styczniowym w kleczewskiej książnicy

Kilka wystaw poświęconych wydarzeniom Powstania Styczniowego – „Powstanie Styczniowe w literaturze”, „Powstanie Styczniowe w malarstwie” oraz „Powstanie Styczniowe w rejonie Kleczewa”, oglądać będzie można od 22 stycznia do 28 lutego2013 r. w godzinach otwarcia kleczewskiej książnicy. Ich inicjatorem jest Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Kleczewie.
 
Biblioteka udostępni reprodukcje obrazów znanych polskich beletrystów: Grottgera, Kossaka itp. Zaprezentuje również uzbrojenie i umundurowanie powstańców, oraz teksty pieśni śpiewane podczas marszów i obozowania w lasach.
 
Kleczewska biblioteka, włączając się w obchody Roku Powstania Styczniowego, planuje również inne działania upamiętniające to ważne w dziejach Polski wydarzenie, m.in. prelekcje dla młodzieży szkolnej i dorosłych. Pierwsze odbędzie się już 30 stycznia 2013 r. o godz. 16.00, w którym uczestniczyć będą harcerze z Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kleczewie.
Zobacz także:
Centrum Informacji TurystycznejTłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w KoninieChopin w powiecie konińskimrozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting