Skocz do zawartości

Aktualności 2013

Aktualności

Bezpiecznie na wsi – powiedz STOP upadkom!

„Bezpiecznie na wsi – powiedz STOP upadkom!” – to hasło przewodnie III ogólnopolskiego konkursu plastycznego, który adresowany jest do uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych 0-III i IV-VI.
 
Ideą tegorocznego konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzanie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania upadkom, które stanowią najliczniejszą grupę wypadków przy pracy rolniczej oraz rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej, jak również indywidualnych zdolności twórczych uczniów szkół podstawowych.
 
Konkurs przebiega w dwóch etapach: wojewódzkim i centralnym. Adresowany jest do uczniów klas 0-III oraz klas IV-VI. Ich zadaniem jest wykonanie pracy plastycznej w konwencji plakatu o tematyce związanej z zapobieganiem upadkom podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym.
 
Regulamin konkursu dostępny jest: w Placówkach Terenowych KRUS oraz na stronie internetowej KRUS. Jego  inicjatorem jest prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, natomiast patronat honorowy objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Stanisław Kalemba.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting