Skocz do zawartości

Sierpień

Aktualności

Skulsk stolicą sportów motorowodnych

44 najlepszych motorowodniaków Świata zaprezentowało swoje umiejętności 23-25 sierpnia podczas zawodów, które odbyły się na Jeziorze Skulska Wieś. Reprezentanci z dziewięciu krajów: Włoch, Rosji, Niemiec, Węgier, Ukrainy, Estonii, Litwy, Łotwy oraz oczywiście Polski rywalizowało w siedmiu klasach: Mistrzostwa Europy w klasie O175, Puchar Świata w klasie JT250, Finały Międzynarodowych Mistrzostw Polski w klasach T400/GT30, S550, T550 i Puchar Wójta w klasie F4S.

W piątek po raz pierwszy na Jeziorze Skulska Wieś odbyła się „Formuła Przyszłości”. Zawodnicy w wieku od ośmiu do trzynastu lat pokonywali wyznaczoną trasę omijając boje w jak najkrótszym czasie. Najlepszy wynik osiągnął 9-letni mieszkaniec Skulska – Filip Płociński, który trzy dni temu po raz pierwszy w życiu spróbował swoich sił w tej dyscyplinie sportu.

W Mistrzostwach Europy klasy O-175 złoty medal zdobył Rene Behncke. Zawodnik niemiecki po zaciętej walce pokonał reprezentanta Szczecińskiego Klubu Motorowodnego LOK - Marcina Zielińskiego. Trzecie miejsce przypadło zawodnikowi z Węgier – Hencz Attila.

Puchar Świata w klasie młodzieżowej JT250 rozgrywany po raz pierwszy w Polsce zdominowali zawodnicy z Ukrainy, Rosji, Estonii, Litwy, Łotwy. Pierwsze miejsce zajęła reprezentantka Ukrainy – Anastazja Lysenko, drugie Artem Nikitin z Rosji, z kolei trzecie miejsce zajął Gregor Eevardi z Estonii. Najlepszy z polskich zawodników Grzegorz Stępniak zajął dopiero dziesiąta pozycję.
W Międzynarodowych Motorowodnych Mistrzostwach Polski sezonu 2013 w poszczególnych klasach zwyciężyli: