Porozumienie w sprawie Regionalnego Systemu Ostrzegania

Porozumienie o warunkach współpracy i tworzeniu Regionalnego Systemu Ostrzegania podpisane zostanie jutro (9 sierpnia) przez Wojewodę Wielkopolskiego Piotra Florka i członka Zarządu Telewizji Polskiej Mariana Zalewskiego. Sygnatariusze spotkają się w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.

Dzięki współdziałaniu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i TVP możliwe będzie przekazywanie bezpośrednio na ekrany telewizorów ostrzeżeń o zagrożeniach, komunikatów ostrzegawczych o załamaniu pogody, sytuacji hydrologicznej czy katastrofach, które wysyłać będzie Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu.

Konferencja prasowa dotycząca Regionalnego Systemu Ostrzegania. odbędzie się 9 sierpnia 2013 r. o godz. 14:00 w sali 132 (Wielkopolski Urząd Wojewódzki, al. Niepodległości 16/18).