Pokaz Mistrzów Polski w slalomie na nartach wodnych za motorówką

Na pokaz Mistrzów Polski w slalomie na nartach wodnych za motorówką, miłośników narciarstwa wodnego zapraszamy w najbliższy weekend (10-11 sierpnia). Impreza odbędzie się w Mielnicy Dużej (gm. Skulsk).

Swoje umiejętności na Jeziorze Gopło najlepsi motorowodniacy zaprezentują pokonując tor slalomowy o symetrycznym układzie i długości 259m. Składa się on z 8 bramek dla motorówki i z 6 boi, które narciarz musi w kolejności ominąć po ich zewnętrznej stronie. Bezbłędne objechanie przez zawodnika wszystkich bojek, zalicza pełny pasaż. Łódź zawraca i następnie z większą już prędkością, lub na skróconej lince (co znacznie utrudnia jazdę), narciarz stara się ponownie objechać 6 boi. I tak do upadku lub błędu skutkującego pominięciem jednej z boi. Wygrywa ten, który ma zaliczone jak największą sumę boi ze wszystkich pasaży.
Podczas sportowego weekendu w Mielnicy Dużej nie zabraknie też muzyki. Na scenie nad jeziorem Gopło od godz. 16.00 rozpocznie się XVI Nadgoplański Festiwal Muzyczny. Po jego zakończeniu o 21.00 rozpocznie się zabawa taneczna.