Motorowodniacy na Jeziorze Skulskim

Najlepsi motorowodniacy z całego świata zaprezentują się 23-25 sierpnia na Jeziorze Skulskim podczas Motorowodnych Mistrzostw Europy w klasie 0-175 oraz międzynarodowych mistrzostw Polski w klasach T400/GT30, S550 i T550. Walczyć będą również oraz Puchar Świata w klasie JT-250.

W piątek swoje umiejętności na wodzie sprawdzą najmłodsi, którzy zmierzą się w Formule Przyszłości Pucharu Prezydenta UIM. Na sobotę zaplanowano treningi i eliminacje natomiast finały odbędą się w niedzielę.

W tym roku po raz pierwszy w Skulsku będzie można oglądać zmagania w klasie otwartej, w której zawodnicy osiągają większe prędkości. Spowodowane to jest dopuszczalną swobodą parametrów łodzi, silników dlatego rywalizacja w tej klasie jest bardziej emocjonująca.

Patronat honorowy nad skulskimi mistrzostwami objęła minister sportu i turystyki Joanna Mucha, a także wojewoda wielkopolski Piotr Florek. Patronat medialny sprawować będzie m.in. Radio Konin, Radio Merkury, portal LM.pl.

Program zawodów

Plakat – Motorowodniacy na Jeziorze Skulskim