Mammobus w powiecie konińskim

Bezpłatne badanie mammograficzne będą mogły wykonać mieszkanki pięciu gmin powiatu konińskiego w terminie 4-6 września. Do profilaktyki zapraszaja firma FADO Centrum Usług Medycznych, należącym do grupy Luxmed.

Paniom, które ukończyły 50 rok życia (do 69 lat) przysługuje bezpłatne badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez NFZ.
Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.
Mammobus odwiedzi miejscowości:
  • Golina – 4 września przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej, ul. Parkowa 6;
  • Kleczew – 4 września przy Miejsko Gminnym Centrum Kultury, Aleje 600-lecia 33;
  • Kazimierz Biskupi – 5 września przy Stadionie;
  • Rychwał – 5 września przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Tuliszkowska;
  • Grodziec – 6 września przy Zespole Szkół w Grodźcu, Pl. Abp. B. Dąbrowskiego 4;
Panie, które planują wykonać badanie w mammobusie firmy FADO, prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się pod nr tel.: 801 080 007 lub 58 666 2 444 lub na www.fado.pl.