Warsztaty pomocne dla poszukujących pracy

Do udziału w bezpłatnych szkoleniach osoby poszukujące pracy lub chcące rozpocząć działalność gospodarczą oraz absolwentów szkół wyższych i studentów, zaprasza Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu

Jak młoda osoba powinna zadebiutować z sukcesem na rynku pracy, jak w ogóle szukać zatrudnienia? Jak napisać dokumenty aplikacyjne i jak się zaprezentować potencjalnemu pracodawcy, by pokazać się od najmocniejszej strony? Jak efektywnie zarządzać czasem podczas poszukiwania pracy i jak przełamywać własne wewnętrzne bariery? – na te i inne pytania osoby poszukujące pracy będą mogły sobie odpowiedzieć po uczestnictwie w zajęciach organizowanych przez Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu.

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu, oprócz konsultacji indywidualnych i spotkań informacyjnych, organizuje także zajęcia grupowe dla osób poszukujących pracy – tzw. warsztaty. Podczas zajęć uczestnicy zdobędą wiedzę nt. planowania kariery zawodowej, zasad komunikacji werbalnej i niewerbalnej, pokonywania stresu i asertywności. Umiejętności skutkować będą efektywnemu poszukiwaniu pracy oraz skuteczności w życiu zawodowym. Warsztaty odbywają się w małych grupach, natomiast spotkania informacyjne w większych.

Doradcy zawodowi Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu oraz oddziału zamiejscowego w Koninie zapraszaja do udziału w licznych warsztatach i spotkaniach. Są one przeznaczone zarówno dla osób, które rozpoczynają poszukiwania pracy, jak i dla tych, którzy wysyłali swoje CV, ale od dłuższego czasu nie zauważyli żadnych pozytywnych rezultatów swoich działań i potrzebują wsparcia w tym zakresie. Ponadto osoby zamierzające podjąć działalność gospodarczą dowiedzą się, jakie mają predyspozycje i jakie cechy powinny wzmocnić u siebie, by osiągnąć lepsze rezultaty. Dowiedzą się też, jakie dokumenty powinny złożyć i skąd pozyskać pieniądze na założenie firmy. W ofercie są również szkolenia dla osób, które nie potrafią obsługiwać komputera. Dzięki udziałowi w zajęciach zdobędą wiedzę dot. obsługi najważniejszych programów potrzebnych do poszukiwania pracy w Internecie i aplikowania za pomocą poczty mailowej. Nowością są wspomniane na początku spotkania dla absolwentów szkół wyższych i studentów, którzy zastanawiają się, jak zaplanować swoją karierę zawodową.

Wszystkie proponowane przez Centrum zajęcia są bezpłatne. Odbywają się w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu oraz w oddziale zamiejscowy w Koninie.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty dla zarezerwowania sobie terminu. Liczba miejsc na większości zajęć jest bowiem ograniczona do 10-15 osób.

Informacje o wszystkich warsztatach znajdują się na głównej stronie internetowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu.

Oferta szkoleniowa