Podwójny jubileusz

Podwójny jubileusz – 60-lecie istnienia oddziału PTTK w Koninie oraz 100-lecie krajoznawstwa na ziemi konińskiej, to niezwykła okazja do podsumowania wieloletniej działalności wielu pokoleń na rzecz mieszkańców Ziemi Konińskiej.

Już od 60 lat oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Koninie upowszechnia turystykę na Ziemi Konińskiej oraz skupia turystów oraz krajoznawców z regionu konińskiego, a od 100 lat pielęgnuje dziedzictwo kulturowe.
Z tej okazji 15 października o godz. 17.00 obchody rocznicowe zainauguruje wystawa pn. 100 lat krajoznawstwa na ziemi konińskiej i 60 lat oddziału PTTK w Koninie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie. Natomiast 16 października o godz. 14.30 w sali ratuszowej Urzędu Miejskiego w Koninie odbędzie się uroczysta sesja jubileuszowa.

Honorowy patronat objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego – Marek Woźniak, Starosta Koniński – Małgorzata Waszak, Prezydent Miasta Konina – Józef Nowicki oraz Prezes Zarządu Głównego PTTK – Roman Bargieła.