Dzień Mediacji w powiecie konińskim

„Masz prawo do mediacji” – to hasło tegorocznej akcji zachęcającej do korzystania z alternatywnych sposobów rozwiązywania konfliktów. Obchodzony w Polsce po raz szósty Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada 17 października. O przybliżenie idei mediacji mieszkańcom powiatu konińskiego zadba w tym dniu Ośrodek Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej w Ślesinie.

Wiele problemów można rozwiązać w sposób pokojowy. Aby się o tym przekonać osobiście należy skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji, które w najbliższy czwartek prowadzone będą niemalże w całym kraju.

„Mediacje są dobrowolnym i poufnym sposobem rozstrzygania sporów, w którym strony konfliktu – w obecności bezstronnego i neutralnego mediatora, samodzielnie i wspólnie – wypracowują satysfakcjonujące dla wszystkich porozumienie” – wyjaśnia Jacek Biskupski z Ośrodka Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej w Ślesinie – organizator lokalnych obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji.

Wsparciem dla prowadzonej przez pracowników placówki akcji informacyjno – promocyjnej będą bezpłatne porady udzielane przez mediatora w sprawach rodzinnych.

Wszystkich mieszkańców powiatu konińskiego zainteresowanych rozstrzygnięciem sporu przy udziale mediacji zapraszamy 17 października do Ośrodka przy ul. Kościelnej 46 w Ślesinie. Specjalista dyżurować będzie w godzinach od 9.00 do 14.00. Zapraszamy!