Dotacje dla Fundacji Mielnica w Koninie i Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Radość" w Głebockiem

Dotacje dla Fundacji Mielnica w Koninie i Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Głebockiem w kwocie 10 000,00 zł dla każdej z organizacji przyznał Zarząd Powiatu Konińskiego.

Zarząd Powiatu Konińskiego w dniu 9 października 2013 r. pozytywnie rozpatrzył wniosek o celowość realizacji zadań publicznych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Oferty o wsparcie realizacji zadań z powyższego zakresu złożyły z własnej inicjatywy dwie organizacje pozarządowe: Fundacja Mielnica w Koninie i Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Głebockiem. Oba te podmioty od lat prowadzą środowiskowe domy samopomocy dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu konińskiego.

Przyznane dotacje w kwocie 10 000,00 zł dla każdej z organizacji pochodzą ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i przeznaczone zostaną na organizacje dodatkowych zajęć rehabilitacyjnych dla uczestników środowiskowych domów samopomocy w Koninie i Głębockiem. Zadania o nazwie „Chcemy być samodzielni” realizowane będą w terminie od 15 października do 13 grudnia 2013 r.