22. Przegląd Małych Form Teatralnych "Prolog"

Młodzi artyści ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu konińskiego zaprezentują swój talent artystyczny podczas 22. Przeglądu Małych Form Teatralnych „Prolog” w Kazimierzu Biskupim, który odbędzie się w niedzielę 20 października 2013 r.

22. Przegląd Małych Form Teatralnych „Prolog” w Kazimierzu Biskupim, to niewątpliwa okazja do zaprezentowania umiejętności teatralnych przez amatorskie ruchy teatralne ze szkół Ponadgimnazjalnych z powiatu konińskiego. Na deskach Gminnego Ośrodka Kultury w Kazimierzu Biskupim wystąpi sześć grup teatralnych:
  • Teatr PESTKA z Gminnego Ośrodka Kultury w Kazimierzu Biskupim w spektaklu „Moralność pani Dulskiej”,
  • Janina Bednarska z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sompolnie w autorskim programie „Sędzia poradził”,
  • Teatr Kaczygród z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich w spektaklu „Roztańczona historia Kopciuszka“,
  • Teatr ZMIOTKA z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sompolnie w spektaklu „Fircyk w zalotach”,
  • Nieformalna Grupa przy Gimnazjum Polskich Olimpijczyków w Ostrowitem ze Stowarzyszenia „Młode Ostrowite” w spektaklu „Sytuacja bez wyjścia”,
  • Teatr Obrzędowy BOROWIOKI z Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Babiaku w spektaklu „Nalij żuru we dwojoki”.

Niewątpliwą atrakcją dnia będzie przedpremierowy pokaz filmu etnograficznego pt. „Wybijanie żuru – zapis zwyczaju”, zrealizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie w ramach projektu dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.