Zarząd Powiatu Konińskiego ogłosił otwarte konkursy ofert

Uchwałę w sprawie ogłoszenia otwartych konkursów ofert na realizację zadań z zakresu ochrony i promocji zdrowia, kultury, sportu i ekologii 30 stycznia 2013 r. przyjął Zarząd Powiatu Konińskiego. Na realizację zadań publicznych w roku 2013 organizacjom pozarządowym i innym uprawnionym podmiotom Powiat Koniński przeznaczył 199 tysięcy złotych.

Środki finansowe przewidziane w budżecie Powiatu na dotacje dla organizacji pozarządowych służyć będą dofinansowaniu realizacji zlecanych zadań publicznych z zakresu:
  • ochrony i promocji zdrowia – 10 000,00 zł.,
  • kultury, sztuki, ochrony dóbr i dziedzictwa narodowego – 59 000,00 zł.,
  • wspierania i upowszechniania kultury fizycznej – 30 000, 00 zł.,
  • ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego – 100.000,00 zł.

Termin składania ofert na konkurs upływa z dniem 22 lutego 2012 r.

Szczegółowe informacje dotyczące otwartych konkursów dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Powiatu Konińskiego.

Uwaga: Spotkanie konsultacyjne dla organizacji pozarządowych i innych uprawnionych podmiotów zamierzających ubiegać się o dotacje w ramach otwartego konkursu ofert odbędzie się 15 lutego 2013 r. o godz. 9.00 w sali 252 konińskiego Starostwa.