XV Zimowa Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego

XV Zimowa Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego odbyła się 9 lutego 2013 roku w hali sportowej OSiR w Kleczewie oraz 10 i 17 lutego 2013 roku w kompleksie sportowo-dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Uroczystego otwarcia dokonał Wicestarosta Koniński – Andrzej Nowak.

W zmaganiach rywalizowali sportowcy z 8 gmin powiatu konińskiego: Golina, Rychwał, Stare Miasto, Rzgów, Kazimierz Biskupi, Wilczyn, Kleczew i Kramsk. Przedstawiciele drużyn współzawodniczyli w 8 konkurencjach: podnoszenie ciężarka 17,5 kg, rzut lotką do tarczy, przeciąganie liny, konkurs wiedzy o Ludowych Zespołach Sportowych w Wielkopolsce, wielobój rekreacyjny, rzuty karne do bramki, halowa piłka nożna mężczyzn oraz piłka siatkowa kobiet i mężczyzn.

W klasyfikacji ogólnej najlepszą gminą XV Zimowej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego została Gmina Rychwał, II miejsce przypadło Gminie Golina, a III miejsce - Gminie Kleczew. W poszczególnych konkurencjach najlepsi byli:
- Gmina Rychwał – podnoszenie ciężarka 17,5 kg,
- Gmina Wilczyn – wielobój rekreacyjny,
- Gmina Kleczew – przeciąganie liny,
- Gmina Rzgów i Gmina Golina – rzut lotką do tarczy,
- Gmina Golina – rzuty karne do bramki,
- Gmina Stare Miasto – konkurs wiedzy LZS,
- Gmina Wilczyn – piłka siatkowa kobiet i mężczyzn,
- Gmina Golina – halowa piłka nożna mężczyzn.

Najlepszym sportowcom Spartakiady puchary i medale wręczyli Starosta Koniński – Małgorzata Waszak i Radny Powiatu Konińskiego – Mirosław Durczyński.

Zwycięzcy w wyżej wymienionych konkurencjach będą reprezentować powiat w finale spartakiady wojewódzkiej w Środzie Wielkopolskiej 3 marca 2013 r. Natomiast w grach zespołowych: Gmina Wilczyn w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn oraz Gmina Golina w halowej piłce nożnej mężczyzn, awansowały do półfinałów, które odbędą się 24 lutego 2013 roku w Kleczewie i w Budzisławiu Kościelnym.

Organizatorem XV Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego był Wydział Edukacji i Spraw Społecznych konińskiego Starostwa.
Uroczyste otwarcie XV Zimowej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego Wicestarost
Podnoszenie odważnika
Przeciąganie liny
Rzuty karne do bramki