"Rocznik Koniński" powrócił

Spotkanie poświęcone wydaniu 17 t. „Rocznika Konińskiego” odbyło się 5 lutego 2013 r. w bibliotece PWSZ w Koninie. Periody ukazał się na rynku wydawniczym po 5-letniej przerwie. Jego wydawcami są PWSZ w Koninie, Urząd Miasta w Koninie oraz Starostwo Powiatowe w Koninie.

Zaproszenie do udziału w spotkaniu promocyjnym wznowionego tomu przyjęło wielu regionalistów i osób zainteresowanych historią miasta i regionu. W gronie zaproszonych byli również prof. Mirosław Pawlak – Rektor PWSZ w Koninie, Prezydent Konina – Józef Nowicki, Wicestarosta Koniński – Andrzej Nowak, którzy wyrazili zadowolenie, że udało się zrealizować wspólne przedsięwzięcie.

Tom 17. „Rocznika Konińskiego” zawiera artykuły o różnorodnej tematyce – od historycznej po czasy współczesne. Jego redaktorkami naukowymi są dr Samanta Kowalaka oraz dr Ewelina Poniedziałek.

Niezwykle emocjonująca była dyskusja nt. przyszłości czasopisma. O jego charakterze zadecyduje zespól redakcyjny.
17 wydanie
Spotkanie poświęcone wydaniu 17 t.
Jerzy Łojko - Spotkanie poświęcone wydaniu 17 t.
Spotkanie poświęcone wydaniu 17 t.