Powiat Koniński rozpoczyna sezon targów turystycznych

Targi Turystyczne NA STYKU KULTUR w Łodzi to pierwsza impreza, podczas której Powiat Koniński będzie promować ofertę turystyczną.

Rozpoczynające się 22 lutego 2013 r. targi potrwają do 24 lutego w nowym Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym Międzynarodowych Targów Łódzkich al. Politechniki 4.

W najbliższy weekend, już po raz 19. spotkają się w Łodzi miłośnicy podróży, przede wszystkim mieszkańcy województwa łódzkiego. W tym roku ofertę dla nich przygotowało ponad 120 wystawców z Polski i zagranicy. Targi to bowiem w dalszym ciągu miejsce, które odwiedzają osoby poszukujące pomysłów na spędzenie urlopu, długich weekendów czy krótkich wypadów poza miasto.

Wśród wystawców znajdzie się także Powiat Koniński, który tradycyjnie już – wspólnie z miastem Konin – zaprezentuje ofertę turystyczną regionu konińskiego na stoisku Wielkopolski.

Branża turystyczna wciąż dba o doskonalenie swojej oferty, naszym zadaniem jest promować ją wszędzie tam, gdzie warto to robić. Łódź i łódzkie to jeden z najważniejszych dla nas rynków turystycznych. Od wielu lat mieszkańcy tej części Polski odwiedzają region koniński, wielu z nich ma tutaj domki i kwatery – mówi Ewelina Rapeła z-ca naczelnika Wydziału Promocji i Rozwoju w Starostwie Powiatowym w Koninie.

Goście targów będą mogli zapoznać się z szeroką ofertą wydawniczą przygotowaną przez samorządy, stowarzyszenia oraz branżę turystyczną z regionu konińskiego. Nie zabraknie również promocji produktów regionalnych. Na stoisku Powiatu Konińskiego będzie można spróbować zdrowej żywności produkowanej przez firmę „Kupiec” z Paprotni (gm. Krzymów), która będzie partnerem Powiatu Konińskiego na wszystkich turystycznych imprezach targowych w 2013 roku.

Regionem partnerskim NA STYKU KULTUR 2013 jest SĄDECKIE, które podczas targów przybliży swoje atrakcje turystyczne, lokalne kulinaria, rękodzieło i regionalny folklor.