Skocz do zawartości

Luty

Aktualności

"Klub Integracji Społecznej – drogą do integracji społeczno-zawodowej"

„Klub Integracji Społecznej – drogą do integracji społeczno-zawodowej”, to projekt realizowany od października 2012 r. ze środków Unii Europejskiej pozyskanych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sompolnie.
 
Dzięki utworzonemu Klubowi Integracji Społecznej, M-GOPS w Sompolnie we współpracy z liderem projektu, tj. Stowarzyszeniem Wielkopolska Inicjatywa Regionalna w Poznaniu organizuje szkolenia dla osób bezrobotnych w wieku od 18 do 25 lat z macierzystej gminy. Podczas 3-miesiącznego kursu jego uczestnicy są zobowiązani do udziału w licznych szkoleniach podnoszących umiejętności i uprawnienia zawodowe. Każdy kursant będzie mógł odbyć trzymiesięczny staż u przedstawicieli lokalnego biznesu lub gmin ościennych, podczas którego będzie otrzymywał wynagrodzenie. Ponadto w ramach projektu można również nieodpłatnie zrobić kurs prawa jazdy kat. B.
 
Ponadto w ramach działań programowych zaplanowano również:
 • kurs komputerowy I stopnia,
 • kurs nauki języka angielskiego,
 • kurs podstaw prowadzenia rachunkowości,
 • kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy,
 • kurs operatora wózków widłowych,
 • szkolenia: Jak zakładać własną działalność gospodarczą?,
 • szkolenie: Przygotowywanie dokumentów aplikacyjnych,
 • trening interpersonalny (warsztaty+ konsultacje),
 • poradnictwo specjalistyczne (prawne, socjoterapeutyczne, socjalne, ds. działalności gospodarczej),
 • coaching - trening pracy,
 • staże zawodowe u pracodawców.
 
Uroczystego przekazania sali szkoleniowej i pracowni komputerowej na działalność klubu dokonał Andrzej Kossowski – Burmistrz Miasta Sompolno 20 lutego 2013 r., życząc uczestnikom wielu sukcesów i wytrwałości w realizacji projektu.
 
Projekt realizowany jest od października 2012 r. i potrwa do maca 2015 r. Wsparciem objętych zostanie sześćdziesięcioro mieszkańców gminy. Co pół roku dwanaścioro kursantów będzie mogło skorzystać z pomocy oferowanej przez gminę. Zgłoszenia przyjmuje M-GOPS w Sompolnie.
 
Projekt złożony wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy oraz M-GOPS w Sompolnie uzyskał pozytywną ocenę Komisji Oceny Projektów uzyskując łącznie 89,5 punktów na 100 możliwych i został przyjęty do dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Jego głównym założeniem było utworzenie Klubu Integracji Społecznej. Ideą pomysłodawców jest przeciwdziałanie bezrobociu wśród osób młodych. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w powiecie konińskim.
 
Organizatorzy, wszystkim uczestnikom zapewniają catering oraz materiały szkoleniowe.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting