Dobrosołowo uczci poległych w bitwie 2 marca 1863 r.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dobrosołowie z nauczycielami, a także zaproszonymi gośćmi uczczą 150. rocznicę Powstania Styczniowego oraz poległych w bitwie rozegranej pod Dobrosołowem 2 marca 1863 roku.

Uroczystości upamiętniające wydarzenia sprzed półtora wieku odbędą się w dniach 1-2 marca 2013 r. Szkoła Podstawowa w Dobrosołowie pierwszy dzień obchodów dedykuje dzieciom przedszkolnym oraz uczniom klas I-III i IV-VI. W szkole, odbędą się gminne warsztaty patriotyczne i regionalne, w ramach których zorganizowano konkurs plastyczny i recytatorski. Ponadto dzieci będą mogły sprawdzić swą wiedzę z zakresu historii. Nie zabraknie również akcentów muzycznych, w tym śpiewania pieśni patriotycznych. Na zakończenie warsztatów, wszyscy uczestnicy będą mogli skosztować  „powstańczą” grochówkę.

Drugiego dnia odbędą się oficjalne uroczystości patriotyczno–religijne, połączone z Dniem Patrona Szkoły Podstawowej w Dobrosołowie, które zainauguruje Msza św. o godz. 17.00. Po nabożeństwie nastąpi złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na mogile powstańczej na pobliskim cmentarzu. Uczestnicy staną też do apelu poległych.

Szczegółowy program uroczystości.