Żeglarze zakończyli sezon

Zimowe Regaty Barbórkowe o puchar Prezesa PAK KWB Konin S.A. to ostatnie zmagania żeglarzy i jedyne w Polsce odbywające się poza sezonem. W tym roku wzięła w nich udział rekordowa liczba – pięćdziesięciu jeden załóg startujących w 7 klasach.

W minioną sobotę po raz 19.sty na przystani Klubu Żeglarskiego przy KWB „Konin” nad Jeziorem Pątnowskim spotkali się żeglarze z całej Polski. Oprócz załóg z Konina i powiatu konińskiego, w tegorocznych Regatach uczestniczyli żeglarze m.in.: z Gdańska, Włocławka, Poznania, Warszawy, Gniezna, Ostrzeszowa, Wrocławia, Bydgoszczy, Stalowej Woli, Trzcianki, Koronowa i Ostrowa Wielkopolskiego.

Na otwarciu obecni byli: zastępca prezydenta Konina - Sławomir Lorek, przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego - Janusz Stankiewicz oraz członek Zarządu PAK KWB Konin S.A. - Andrzej Czajkowski.

Mglista i prawie bezwietrzna pogoda sprawiła, że tegoroczne Regaty były sprawdzianem umiejętności technicznych żeglarzy.

Po dwóch rozegranych wyścigach zwycięzcami w poszczególnych klasach zostali:
Omega Standard – Klub Żeglarski Kotwica z Rogoźna
Omega Sport – Zespół Gdańsk
Turystyczna T1 – BKŻ Bydgoszcz
Turystyczna T2 – Klub ze Stalowej Woli
Turystyczna T3 – załoga z jachtu LEGENDA
Open – UKS DRUCH Mikorzyn
Optimist – UKŻ TRAWERS Ostrów Wielkopolski

Tegorocznym Regatom towarzyszył koncert „Złotej Szekli”, która po 11 latach przerwy wróciła do Konina. Na scenie Domu Kultury „Oskard” zaprezentowali się poznański zespół Mohadick, Dariusz Zbierski oraz Andrzej Korycki z Dominiką Żukowską.
Rozpoczęcie Regat na przystani KŻ przy KWB "Konin"
Przygotowanie jachtów do startu
Uczestnicy Zimowych Regat Barbórkowych