Wyróżnieni przez Prezydenta RP

Powiat Koniński, Miasto Konin oraz Gmina Ślesin otrzymały wyróżnienie za czerwcowe Obchody 150. rocznicy Powstania Styczniowego na Ziemi Konińskiej połączone z rekonstrukcją bitwy pod Ignacewem.

11 listopada w Święto Niepodległości w Pałacu Prezydenckim rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs na najciekawsze Obchody 150. rocznicy Powstania Styczniowego.

Prezydent RP podczas spotkania wręczył trzy nagrody główne, które trafiły do Starostwa Bialskiego, Muzeum Narodowego w Kielcach i Nadleśnictwa Waliły, dwie specjalne (dla Łukasza Wrony i Piotra Krzystka i dla Zespołu Placówek Specjalnych w Olsztynie ) oraz dwadzieścia dwa wyróżnienia.

Wyróżnienie z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego odebrali: Starosta Koniński - Małgorzata Waszak, Zastępca Prezydenta Miasta Konina - Sławomir Lorek oraz Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin - Mariusz Zaborowski.

Wśród wyróżnionych znaleźli się także Miasto Słupca oraz Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Kaliszu.

Po wręczeniu nagród w Pałacu Prezydenckim, nagrodzeni i wyróżnieni uczestniczyli w uroczystych obchodach Święta Niepodległości na Placu Marszałka Piłsudskiego, a następnie wzięli udział w Marszu „Razem dla Niepodległej”.

Zdjęcia pochodzące z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP
Dyplom Prezydenta RP za zdobycie wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie na najlepsze obchody 150. roc
Wręczenie wyróżnień przez Prezydenta RP
Uczestnicy konkursu na najciekawsze Obchody 150. rocznicy Powstania Styczniowego