Sprawdź się w ZIP

Zintegrowany Informator Pacjenta, to ogólnopolski serwis udostępniający zarejestrowanym użytkownikom dane o ich leczeniu i finansowaniu leczenia, gromadzone od 2008 r. przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dzięki ZIP mieszkańcy Powiatu Konińskiego oraz Miasta Konina w łatwy, szybki, wygodny i bezpieczny sposób mogą uzyskać informacje o historii leczenia. Osobiste konto z dostępem do ZIP będzie można założyć 14 listopada w konińskim Starostwie podczas spotkania z przedstawicielem NFZ.

Każdy mieszkaniec powiatu oraz miasta chcący na bieżąco kontrolować informacje dotyczące historii choroby, będzie miał taką możliwość po ówczesnym założeniu osobistego konta z dostępem do Zintegrowanego Informatora Pacjenta. Po zalogowaniu się w ZIP, będzie można odczytać informacje nt. aktualnego statusu ubezpieczenia w systemie e-WUŚ, historii oraz finansowania leczenia, a także adresów i godzin pracy placówek udzielanych świadczeń w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zainteresowanych założeniem indywidualnego konta ZIP zapraszamy z aktualnym dowodem tożsamości do konińskiego Starostwa 14 listopada, w godz. 9.00 – 15.00, parter – pokój na wprost rozsuwanych drzwi.

Szczegółowe informacje na stronie Zintegrowanego Informatora Pacjenta.