Pracownicy socjalni z powiatu obchodzą swoje święto

Wymaga się od nich konkretnych kwalifikacji, szczególnych cech osobowościowych, wielkiej otwartości na ludzi i ich problemy oraz ustawicznej edukacji. Mowa o pracownikach socjalnych, którzy obchodzą dziś swoje święto.

Ustawa o pomocy społecznej z 1990 roku wprowadziła zapis ustanawiający 21 listopada – Dniem Pracownika Socjalnego. W innych europejskich krajach, osoby zawodowo związane z branżą pomocową świętują Dzień Pracy Socjalnej w drugi wtorek listopada każdego roku.
Dzień ten ma służyć promocji osób działających na polu pomocy społecznej a także stanowi okazję do złożenia podziękowania Tym, którzy niosąc pomoc i nadzieję potrzebującym, pozwalają im przetrwać najtrudniejsze sytuacje życiowe.
Najlepsze życzenia pracownikom socjalnym złożyła także starosta koniński. Uroczystość z tej okazji odbyła się 19 listopada w Starostwie Powiatowym w Koninie.
W spotkaniu wzięli udział kierownicy i pracownicy socjalni gminnych ośrodków pomocy społecznej, Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie, Środowiskowych Domów Samopomocy w Koninie, Ślesinie i Głębockiem, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mielnicy Dużej, Ignacewie, Paprotni, Wilczynie i Nieborzynie, przedstawiciele organizacji pozarządowych, Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego TPD, kuratorzy sądowi oraz pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie.
Starosta Małgorzata Waszak podziękowała pracownikom służb społecznych działających w powiecie za zaangażowanie i ofiarność w pracy na rzecz drugiego człowieka oraz pogratulowała wytrwałości i efektywności w realizacji trudnych zadań z obszaru pomocy społecznej.
Pracownicy socjalni z okazji swojego święta wysłuchali także wykładu Mirosława Sobkowiaka wiceprezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia MOPR i PCPR „Centrum” poświęconego planowanym zmianom w dziedzinie pomocy społecznej, wystąpienia Elżbiety Sroczyńskiej dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie na temat środowiska zawodowego pracowników socjalnych oraz obejrzeli odcinek filmu „ Głęboka woda”, który stał się wstępem do dyskusji o zawodzie pracownika socjalnego i warunkach jego uprawiania w Polsce.
Pracownicy socjalni z powiatu obchodzą swoje święto