Powiat Koniński po raz pierwszy na targach BOATSHOW w Łodzi

Powiat Koniński po raz pierwszy weźmie udział w 15. Targach Żeglarstwa i Sportów Wodnych BOATSHOW, które od piątku do niedzieli odbywać się będą w Łodzi.

Prezentacja naszego powiatu i jego atrakcji turystycznych ma związek z Wielką Pętlą Wielkopolski, której zakrojona na dużą skalę promocja właśnie się rozpoczyna. Jej częścią są też imprezy targowe, które lider projektu – Wielkopolska Organizacja Turystyczna – wskazała jako kluczowe. Wśród nich jest targowe spotkanie miłośników sportów oraz turystyki wodnej w Łodzi.

Powiat Koniński, tradycyjnie już, promować się będzie wspólnie z Miastem Konin na stoisku Wielkopolski. A nasz region właśnie w Łodzi po raz pierwszy zaprezentuje nowe stoisko zaprojektowane do promowania Wielkiej Pętli Wielkopolski. Organizatora stoiska regionalnego na BOATSHOW wspierają oprócz naszych samorządów także Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN w Czerwonaku, Powiat Gnieźnieński, Leszno Region oraz Urząd Miejski w Obornikach.

Wśród publikacji przygotowanych przez Powiat Koniński znajdą się wydawnictwa dotyczące turystyki wodnej i kulturowej, a także materiały promujące inne formy aktywności, które można uprawiać wokół Wielkiej Pętli Wielkopolski. Nie zabraknie też ofert przygotowanych przez podmioty branży turystycznej leżące wzdłuż konińskiego fragmentu Wielkiej Pętli Wielkopolski.

Udział Wielkopolski na targach Żeglarstwa i Sportów Wodnych BOATSHOW w Łodzi to jeden z elementów projektu pn. "Kompleksowa promocja markowego produktu turystyki wodnej Wielka Pętla Wielkopolski" realizowanego przez Wielkopolską Organizację Turystyczną w partnerstwie z 26 samorządami (w tym z powiatem konińskim, miastem Konin, gminą Ślesin i gminą Skulsk) i 2 instytucjami z terenu Wielkopolski.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Centrum Wystawienniczego Expo - Łódź, stoisko nr 25.