Skocz do zawartości

Listopad

Aktualności

Bezpłatne badanie mammograficzne

Bezpłatne badanie mammograficzne będą mogły wykonać mieszkanki powiatu konińskiego oraz Miasta Konina 6 grudnia. Do profilaktyki zaprasza Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów OPEN z Poznania.
                    
Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi. Wczesne wykrycie tego nowotworu gwarantuje niemal 100% pewności na wyleczenie choroby, dlatego warto się badać. Co więcej, mammografia jest badaniem bezpiecznym i wykonywanym przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.
 
Badania wykonywane przez Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów OPEN finansowane są przez Narodowy Fundusz. Są one adresowane do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, które wcześniej nie chorowały na raka piersi, a ostatnie profilaktyczne badanie miało miejsce przynajmniej dwa lata wcześniej. Z usług mammobusu mogą również skorzystać panie po 35 roku za opłatą w wysokości 70 zł.
 
Panie chcące skorzystać z usług firmy OPEN zapraszamy 6 grudnia, od godz. 9.00. Mammobus stanie przy CKiS - Dom Kultury „OSKARD”, ul. Aleje 1 Maja 7a w Koninie. Rejestracja odbywa się w godz. 8.00-15.30 pod nr tel. 800 160 168, 61/858 75 28 oraz 61/851 30 77.
 
Zapraszamy!!!
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting