Wielkie Rajdy Po Okolicy z WRPO

Do udziału w pięciu Wielkich Rajdach Po Okolicy – śladami projektów Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, zaprasza Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Rajdy rowerowe są bowiem jedną z atrakcji kampanii promocyjno-informacyjnej WRPO pn. „Wielkopolska OK!”. W ramach akcji zorganizowanych zostanie pięć rajdów, które odbywać się będą w niedziele: 14, 21 i 28 lipca oraz 4 i 11 sierpnia. Miejscem startu rowerzystów będą Parki Kreacji. W Poznaniu będą to tereny Malty (w pobliżu trybun), a w Wągrowcu, Gnieźnie, Ostrowie Wielkopolskim i Wrześni kolarze wyruszać będą z rynków. Starty zaplanowano każdorazowo na godzinę 10.00.

Pierwszy rajd odbędzie się 14 lipca na trasie Poznań – Dziewicza Góra. Aby wziąć w nim udział, należy się zgłosić najpóźniej do piątku 12 lipca pod nr tel. 61 66 44 935 – w godzinach od 9-16. Dla uczestników wszystkich pięciu rajdów, przewidziano upominki. Szczegóły na stronie www.radiomerkury.pl oraz na facebook.com/ WRPO.WielkopolskaOK.

Na metach zaplanowano liczne atrakcje. Będzie można zmierzyć ciśnienie, sprawdzić swój wzrok, zmierzyć poziom glukozy we krwi, a także wziąć udział w konkursach Całość uświetni zespół bluesowy. Dla uczestników rajdu przewidziano ciepły posiłek.

Przyjdźcie także do Parku Kreacji na Malcie, który jest częścią kampanii informacyjnej WRPO. Będziecie mieli okazję zobaczyć jak powstaje obraz 3D (tzw. anamorficzny), odpocząć na leżakach, wziąć udział w konkursach czy poukładać mega puzzle przedstawiające unijne projekty (100 cm x 70 cm). Wszystko po to, by pokazać co udało się zrealizować w regionie dzięki WRPO.

Pierwszy rajd odbędzie się już w najbliższą niedzielę (14 lipca) w Poznaniu. Zapisy przyjmowane są tylko do piątku 12 lipca.

WRPO to skrót od dwóch nazw – Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Wielkich Rajdów Po Okolicy. Nie jest to przypadek.

Harmonogram przebiegu kampanii
Harmonogram tygodniowy Parku Rekreacji