Bezpłatne badania mammograficzne

Bezpłatne badanie mammograficzne będą mogły wykonać mieszkanki czterech gmin powiatu konińskiego oraz Miasta Konina w terminie 1-4 sierpnia. Do profilaktyki zapraszają firma FADO z Gdyni oraz OPEN z Poznania.

Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi. Wczesne wykrycie tego nowotworu gwarantuje niemal 100% pewności na wyleczenie choroby, dlatego warto się badać. Co więcej, mammografia jest badaniem bezpiecznym i wykonywanym przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.

Badania wykonywane przez Gdyńskie Centrum Usług Medycznych FADO oraz Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów OPEN finansowane są przez Narodowy Fundusz. Ci pierwsi badania przeprowadzają w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i adresują go do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia. Z usług mammobusu mogą również skorzystać panie po 35 roku za opłatą w wysokości 80 zł oraz okazaniem skierowania na badanie.

Badania wykonywane będą w:
  • Kramsk – 1 sierpnia przy Ochotniczej Straży Pożarnej, Rynek 1,
  • Krzymów – 2 sierpnia parking przy Urzędzie Gminy, ul. Kościelna 2,
  • Stare Miasto – 3 sierpnia przy Urzędzie Gminy,  ul. Główna 16B,
  • Golina – 4 sierpnia przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej, ul. Parkowa 6 .

Panie, które planują wykonać badanie w mammobusie firmy FADO, prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się pod nr tel.: 801 080 007 lub 58 666 2 444 lub na www.fado.pl, a także przyniesienie ze sobą dowodu osobistego. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu – od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00, natomiast w sobotę i niedzielę w godzinach 9:00 – 18:00. Natomiast panie chcące skorzystać z usług firmy OPEN zapraszamy 3 sierpnia. Mammobus stanie przy CKiS - Dom Kultury „OSKARD”, ul. Aleje 1 Maja 7a w Koninie. Rejestracja odbywa się w godz. 8.00-15.00 pod nr tel. 800 160 168, 61/858 75 28 oraz 61/851 30 77.

Zapraszamy!!!
Mammograf