Skocz do zawartości

Apel Okręgowego Inspektora Pracy w Poznaniu

Szanowni Rolnicy,

– Żniwa to szczególnie niebezpieczny okres wzmożonych prac, którym towarzyszy wiele różnorodnych zagrożeń związanych z obsługą maszyn, transportem plonów, czy pracą na wysokości. Ceną nieuwagi, pośpiechu i lekceważenia zasad bezpiecznej pracy może być kalectwo, a nawet śmierć. Ofiarami tych wypadków są również najmłodsi. Jak temu zaradzić? Niekoniecznie wiąże się to z potrzebą dużych nakładów finansowych. Często wystarczy lepsza organizacja pracy, czy zachowanie rozsądku i stosowanie zasad bezpieczeństwa podczas prac w polu i obejściu, do przestrzegania których zachęcamy rolników.

Okręgowy Inspektor Pracy w Poznaniu
           /-/ Stanisława Ziółkowska