Weekend majowy w powiecie konińskim

Dla ciała i dla ducha – tak najkrócej podsumować można propozycje czekające na mieszkańców powiatu konińskiego podczas zbliżającego się długiego weekendu. Oprócz pierwszego Festiwalu Sportów Wodnych, który odbędzie się w Ślesinie od 3 do 5 maja, sporo działo się będzie również w innych gminach powiatu konińskiego, szczególnie w Kazimierzu Biskupim.

Dni Kazimierza Biskupiego tradycyjnie obfitować będą w wiele atrakcji. Na lotnisku miejscowego święto gminy rozpoczną 4 maja pokazy lotnicze. Tego samego dnia wieczorem zaśpiewa MEZO. W niedzielę w akcji będzie można zobaczyć Strongmanów, a gwiazdą wieczoru będzie DŻEM. Już po raz 15. podczas festynu odbędzie się Ogólnopolski Zjazd Motocyklowy. Fani motoryzacji nie powinni też ominąć Konina, gdzie 2 maja na Bulwarze Nadwarciańskim odbędzie się XV Zlot Klubu Mercedes Benz.
Gdyby ktoś jednak unikał gwarnych miejsc, może wybrać się na Koncert Orkiestry Dętej Quantum w Rychwale (1 maja), Majówkę w Skulsku lub odwiedzić nową wystawę o Powstaniu Styczniowym w Muzeum im. ks. Jarzębowskiego w licheńskiej bazylice.
Aktywni turyści nie mogą przegapić rajdów rowerowych. Pierwszy – ekologiczny startuje 3 maja z Żychlina, drugi dwa dni później z Goliny.

1 maja - godz. 700 Wiosenne wędkowanie. Rozpoczęcie „Sezonu wędkarskiego 2013”. Miejsce: ,,Stara rzeka”
w Radolinie
1 maja - godz. 1600         Koncert Orkiestry Quantum- Rynek Miejski w Rychwale
2 maja - godz. 1300-1700 XV Zlot Klubu Mercedes-Benz. Miejscem spotkania będzie Bulwar Nadwarciański oraz
Plac Wolności w Koninie
3 maja - godz.1400

X Rajd Rowerowy- Jesteśmy EKO. Miejsce: Żychlin, plac przy Ochotniczej Straży Pożarnej

4 maja - godz. 2000

Koncert MEZO. Miejsce: Lotnisko w Kazimierzu Biskupim

5 maja - godz. 1200

Ogólnopolski Zlot Motocyklowy z udziałem Mistrza Świata w Stuncie Rafała Pasierbka;
godz. 2000 Koncert Zespołu DŻEM. Miejsce spotkania: Lotnisko w Kazimierzu Biskupim

5 maja - godz. 1500

Dzień Strażaka połączony z Dniem Rodziny, który odbędzie się na boisku przy Szkole Podstawowej
w Żdżarach

5 maja - godz. 1530

Rajd Rowerowy- Śladami Powstania Styczniowego. Miejsce: Golina

Więcej informacji na stronach gmin powiatu konińskiego.