Skocz do zawartości

Kwiecień

Aktualności

Wciąż pamiętamy…

Sobotni poranek 10 kwietnia 2010 r. Nic nie zapowiadało, że będzie to jeden z najtragiczniejszych dni w historii narodu polskiego. Z niedowierzaniem przyjmowaliśmy informacje dobiegające ze Smoleńska… Samolot Tu-154M wiozący delegację na uroczystości związane z obchodami siedemdziesiątej rocznicy zbrodni katyńskiej rozbił się podchodząc do lądowania…
 
10 kwietnia 2013 roku po raz kolejny, niezwykle poruszeni przeżywamy tragedię, w której zginęło 96 osób, wśród których byli para prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy, prezydent na uchodźctwie Ryszard Kaczorowski, najwyżsi dowódcy wojskowi, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, działacze polityczni i społeczni, a także członkowie załogi samolotu.
 
W rocznicę tragedii smoleńskiej wspomnienia tamtego mglistego kwietniowego poranka są wciąż żywe i bolesne. Trzy lata temu straciliśmy wielu niezwykłych, silnych i oddanych ważnym sprawom ludzi. To ogromna strata dla nas wszystkich.
 
Wyrazem naszej pamięci było uczczenie minutą ciszy wszystkich ofiar tragedii podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Konińskiego w dniu 10 kwietnia 2013 r.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting