Skocz do zawartości

Kwiecień

Aktualności

Światowy Dzień Ziemi w ZSE-U w Żychlinie

Zapraszamy do udziału w obchodach Światowego Dnia Ziemi pod hasłem „Elektroodpady – proste zasady”, które odbędą się 19 kwietnia 2013 r., o godz. 10.30 w Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie.
 
Mając na uwadze dbałość o środowisko naturalnie organizatorzy obchodów – ZSE-U w Żychlinie wspólnie z Miejskim Zakładem Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie zaprosili uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do 7 konkursów związanych z tematem tegorocznego Dnia Ziemi.
 1. Konkurs fotograficzny nt. „Dzikie wysypiska śmieci w najbliższej okolicy”,
 2. Konkurs plastyczny na plakat nt. „Recykling śmieci w różnych krajach świata” lub „Konsekwencje dzikich wysypisk śmieci”,
 3. Konkurs techniczny pt. „Coś z niczego”,
 4. Konkurs na album nt. „Skarby ze śmietnika” lub „Odpady z naszych domów”,
 5. Konkurs na prezentacje multimedialną nt. „Drugie życie elektrośmieci” lub „Przygody Elektroeko - historia recyklingu elektrośmieci opowiedziana na wesoło”,
 6. Konkurs literacki na list.
Zaproszenie do udziału w konkursach przyjęli uczniowie z placówek oświatowych powiatu konińskiego (Golina, Kleczew, Lisiec Wielki, Rychwał, Skulsk, Sławsk, Sompolno, Stare Miasto, Zbiersk, Żychlin) oraz z Konina (Gimnazjum nr 1, 3, 5, 7).
 
Podczas obchodów wyłonieni zostaną laureaci wszystkich konkursów. Rozstrzygnięty zostanie również siódmy konkurs „Na najciekawszy strój ekologiczny wykonany z surowców wtórnych”.
Nie zapomniano również o nauczycielach, opiekunach kółek biologicznych i ekologicznych, animatorów edukacji ekologicznej, opiekunów LOP, wychowawców, dla których przygotowano również konkurs polegający na stworzeniu scenariusza zajęć nt. „Sposobu zagospodarowania odpadów”.
Nagrody dla zwycięzców ufundowali – Starostwo Powiatowe w Koninie oraz Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie.
 
Tegoroczną, ogólnopolską kampanię edukacyjną, której inicjatorem jest Zgromadzenie Ogólne ONZ, organizatorzy wspierają w zakresie właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Ideą akcji Elektroodpady – proste zasady” jest utrwalenie w świadomości wszystkich ludzi właściwego postępowania z „elektrośmieciami” oraz zachęcenie do ich segregowania, recyklingu i odzysku. Właściwe postępowanie z odpadami to nie tylko ochrona środowiska, ale także troska o własne zdrowie oraz oszczędność surowców naturalnych, których zasoby w środowisku z roku na rok się pomniejszają.
 
W programie m.in.:
 • Wykład mgr Magdaleny Kowalczyk – Kierownik Działu Ochrony Środowiska z Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie nt. „Potrzeba segregacji odpadów”,
 • Pokaz mody ekologicznej,
 • Program artystyczny,
 • Rozstrzygnięcie konkursów ekologicznych,
 • Prezentacja prac konkursowych,
 • Wystawa edukacyjna pt. „Czas rozkładu poszczególnych śmieci na wysypiskach komunalnych”. 

Impreza odbędzie się pod patronatem Starosty Konińskiego – Małgorzaty Waszak.

Zapraszamy do żychlińskiego kompleksu sportowo-dydaktycznego.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting