Nowe wydawnictwa powiatu konińskiego

Już niedługo zrobi się cieplej i rozpocznie się sezon wycieczek i wypadów weekendowych. Z nową mapą powiatu będzie to łatwiejsze i przyjemniejsze.

To pierwsze wydanie przygotowane wspólnie z Biurem Wydawniczym ARTEM. Nowa szata graficzna, to konsekwentne wpisywanie się w świadomość turystów oraz mieszkańców, mające na celu realizację Strategii Komunikacji Marketingowej Powiatu Konińskiego.

Najnowsze wydanie mapy, która oprócz wyczerpujących danych topograficznych oraz czytelnej grafice ułatwiającej orientację w terenie, wzbogacone zostało o opisy szlaków turystycznych i kulturowych, a także praktyczne informacje przydatne z punktu widzenia turysty – miejsca godne zobaczenia, szlaki turystyczne, zabytki, rezerwaty, obiekty noclegowe i gastronomiczne, itp. Ponadto dzięki jej szczegółowości, a także naniesionym na mapę nazwom miejscowości lub przysiółków, które nie figurują w oficjalnym wykazie, dotrzeć można – pieszo, rowerem, konno lub samochodem – do wielu ciekawych, wciąż mało znanych i rzadko odwiedzanych miejsc.
Rewers mapy, to także skarbnica wiedzy, zawierająca praktyczne informacje dla żeglarzy, kajakarzy, amatorów sportów motorowodnych, windsurferów, płetwonurków, a także wędkarzy. Aktualizacja mapy możliwa była dzięki współpracy z gminami powiatu konińskiego, Zarządem Dróg Powiatowych w Koninie oraz Kopalnią Węgla Brunatnego w Koninie.

Przygotowując się do nowego sezonu turystycznego i tym razem nie zapomnieliśmy o sympatykach dziedzictwa kulturowego. Z myślą o nich, a także ze względu na przypadającą w tym roku 150. rocznicę Powstania Styczniowego, ukazał się minifolder – Powstanie Styczniowe na Ziemi Konińskiej, autorstwa Doroty Parus i Jerzego Łojko – historyka i konińskiego regionalisty. Publikacja przybliża wydarzenia sprzed półtorej wieku, które krwawo zapisały się na kartach historii Ziemi Konińskiej.

Mapę turystyczną Powiatu Konińskiego, będzie można kupić w Centrum Informacji Turystycznej w Koninie, ul. Dworcowa 2, 62-510 Konin.
Nowe wydawnictwa