Jubileusz 30-lecia istnienia Zespołu Senior z Goliny

W jubileuszu 30-lecia istnienia Zespołu „Senior” z Goliny uczestniczyła Starosta Koniński – Małgorzata Waszak. Uroczystość odbyła się 16 kwietnia 2013 r. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Golinie.

Podczas spotkania Starosta uhonorowała odznaką tytułu „Zasłużony dla powiatu konińskiego” Zespół „Senior” działający przy Domu Kultury w Golinie – w uznaniu za ponad 30-letnią działalność kulturalną, dbałość o zachowanie tradycji oraz promowanie powiatu konińskiego.

Gościom przybliżono historię założenia zespołu wraz z wyszczególnieniem zasług wszystkich byłych i obecnych członków.

Życzenia dalszych sukcesów złożyli również włodarze gminy Golina, przedstawiciele kultury oraz członkowie zaprzyjaźnionych zespołów. Jubileusz był doskonałą okazją do zaprezentowania talentu wokalnego zespołu, któremu akompaniował kwintet akordeonowy. W spotkaniu uczestniczyli również radni powiatu konińskiego – Andżelika Chojnacka oraz Zenon Paszek.