Skocz do zawartości

Grudzień

NUVARRO nagrodzona Medalem Targów Modernizacji Budynków 2013

Medal Targów Modernizacji Budynków (TMB) 2013 otrzymała firma NUVARRO za wybudowany w miejscowości Posada, gmina Kazimierz Biskupi – pokazowy budynek niskoenergetyczny Centrum Transferu Technologii NUVARRO.
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 29 listopada br. w ramach imprezy targowej w Krakowie. Jury w składzie: Grzegorz Burek Redaktor Naczelny miesięcznika GlobEnergia oraz Przemysław Ślusarczyk z Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej oceniało zgłoszenia budowli, oddanych do użytku w latach 2012/2013, wyróżniających się innowacyjnością, ekologią i energooszczędnością. Wyróżnienie przyznano firmie ELA-COMPIL Sp. z o. o. za zgłoszenie Portu Lotniczego Poznań-Ławica.
 
Z kolei MEDAL TMB otrzymała firma NUVARRO za zgłoszenie Centrum Transferu Technologii NUVARRO. Jak podkreślają pracownicy firmy – „siedziba NUVARRO była dla nas od początku budynkiem pełnym energii – nie tylko ze względu na świadczone usługi z zakresu efektywności energetycznej ale przede wszystkim na zastosowane w budynku niskoenergetyczne technologie, urządzenia odnawialnych źródeł energii i system inteligentnego zarządzania energią w budynku”. Na każdym etapie jego powstawania przyświecała temu pomysłowi idea energooszczędności. Ważnym jest również fakt, iż na realizację projektu inwestor –NUVARRO pozyskała dofinansowanie z funduszy unijnych a firmy, które uczestniczyły w tym procesie zostały zrzeszone w Klaster Technologii Niskoenergetycznych. Dziś doradzają innym jak budować oszczędnie, ekologicznie z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań. 
 
NUVARRO nagrodzona Medalem Targów Modernizacji Budynków 2013
NUVARRO nagrodzona Medalem Targów Modernizacji Budynków 2013
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting