Zapraszamy na profilaktyczne badania w Starostwie

Szanowni Państwo !

Cukrzyca jest chorobą społeczną. W Polsce choruje na nią około 2,6 mln osób, ale tylko u 60% jest rozpoznana i leczona.

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą, obchodzony w Polsce 27 czerwca w rocznicę odkrycia insuliny, jest doskonałą okazją na przybliżenie tej choroby społeczeństwu.

W najbliższy czwartek (27 czerwca) pracownik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego oznaczać będzie przy pomocy gleukometru poziom glukozy we krwi w godzinach 9.00 – 10.00 w pokoju nr 364 konińskiego Starostwa.

Zapraszamy pracowników urzędu oraz klientów do skorzystania z możliwości wykonania badania.