Z posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Starosty Konińskiego

Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Starosty Konińskiego odbyło się 24 czerwca 2013 r. w konińskim Starostwie. Tematem spotkania była ocena stanu przygotowań do sezonu letniego w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa przez organizatorów letniego wypoczynku młodzieży i dzieci.

Podczas posiedzenia przedstawiciele komend miejskich Policji i Państwowej Straży Pożarnej oraz przedstawiciele Inspekcji Sanitarnej i Kuratorium Oświaty przedstawili wyniki kontroli przeprowadzonych w miejscach wypoczynku oraz zaprezentowali propozycje działań prewencyjnych mających na celu podniesienie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Ścisła współpraca między tymi instytucjami, doprowadziła do zwiększonej wykrywalności wszelkich nieprawidłowości oraz poprawy jakości usług świadczonych w miejscach wypoczynku w powiecie konińskim.

Z przedstawionych informacji wynika, iż wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczne wakacje młodzieży i dzieci, są w pełni przygotowane do sezonu letniego.

W posiedzeniu udział wzięli członkowie Komisji, a także zaproszeni goście reprezentujący służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.
Z posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Starosty Konińskiego