Skocz do zawartości

Czerwiec

Aktualności

XV Letnia Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi

W najbliższy weekend nie zabraknie sportowych emocji w powiecie konińskim. O miano najlepszych lekkoatletów rywalizować będą reprezentanci gmin w XV Letniej Powiatowej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi.
 
Największa sportowa impreza powiatu odbędzie się 8 i 9 czerwca w kompleksie sportowo- dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie.
 
W pierwszym dniu zawodów o miejsca na podium walczyć będą zawodnicy w grach zespołowych: piłce siatkowej, nożnej oraz koszykówce. W niedzielę rozegrane zostanie 16 konkurencji rodzinnych oraz rekreacyjnych. Reprezentacje gmin sprawdzą swoje umiejętności w rzutach do kosza i do tarczy oraz celność strzałów z wiatrówki, czy też piłką na bramkę. Uczestnicy spartakiady będą musieli pokonać tor przeszkód, a także wykazać się sprawnością w takich niekonwencjonalnych dyscyplinach, jak rzut beretem na odległość, wędkowanie na sucho oraz bieg w worku.
 
Zwycięzcy poszczególnych dyscyplin otrzymają Puchary Starosty Konińskiego, a także reprezentować będą nasz powiat w finale Wielkopolskim Spartakiady, który odbędzie się 23 czerwca w Żerkowie.
 
Wszystkich, którzy zechcą wesprzeć zawodników głośnym dopingiem zapraszamy w najbliższą sobotę i niedzielę od godziny 9.00 do obiektu sportowego Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie.
Zobacz także:
Centrum Informacji TurystycznejTłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w KoninieChopin w powiecie konińskimrozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting