Skocz do zawartości

Czerwiec

Aktualności

Sztandar dla Powiatowej Organizacji LOK w Koninie

Powiatowa Organizacja Ligi Obrony Kraju w Koninie, jako druga w Wielkopolsce, ma swój sztandar. Jego rodzicami chrzestnymi zostali starosta Małgorzata Waszak i kapitan Antoni Krysiak. Uroczystość przekazania jednostce sztandaru odbyła się 8 czerwca na Placu Wolności w Koninie.
 
Sześćdziesięcioletni dorobek jednostki, której przyświeca idea obronności oraz wychowania obywatelskiego jest bardzo bogaty i wart uznania. Nadanie sztandaru stało się tego wyrazem.
 
Statutowe cele stowarzyszenia działającego na terenie całego kraju, wyrażają się między innymi poprzez organizowanie przez konińską jednostkę konkursów z zakresu wiedzy historycznej, spływów kajakowych, prowadzenie Klubu Płetwonurków Pirania, ale także poprzez aktywizację dzieci i młodzieży w akcjach „Lato z LOK” i „Zima z LOK”, w licznych imprezach i zawodach strzeleckich oraz w międzyszkolnej lidze strzeleckiej.
 
Ważną częścią sobotniej uroczystości  było odsłonięcie tablicy pamiątkowej ku czci ś.p. Stanisława Zielińskiego – pierwszego prezesa Konińskiego Klubu Kajakowego i Sportów Wodnych LOK.
 
W programie sobotnich obchodów znalazło się również wręczenie odznaczeń i tytułów za zasługi dla LOK.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting