Rodzinne świętowanie w Brzeźnie

Promocja integracji międzypokoleniowej i idei rodzicielstwa zastępczego przyświecać będzie powiatowym obchodom święta rodziny. Festyn pod hasłem „Energia pokoleń i solidarność międzypokoleniowa – elementami integrującymi rodziny powiatu konińskiego” odbędzie się 15 czerwca w Brzeźnie.

Głównym organizatorem tegorocznych Powiatowych Dni Rodziny jest Stowarzyszenie Profilaktyki Edukacji Promocji Zdrowia i Rehabilitacji - wyłonione przez konińskie Starostwo w drodze otwartego konkursu ofert. Na realizację zadania organizacja otrzymała od powiatu dotację w wysokości 10.000 zł. Przedsięwzięcie wspiera również Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie, które podczas festynu propagować będzie rodzicielstwo zastępcze.

Program imprezy adresowany jest do szerokiej grupy odbiorców. Organizowany z myślą o rodzinach piknik będzie okazją do zaprezentowania potencjału artystycznego oraz umiejętności sportowych dzieci, młodzieży oraz seniorów z naszego powiatu. Nie zabraknie familijnych turniejów sprawnościowych, konkursów  z nagrodami oraz pokazów sztuki walki.

Międzypokoleniowej integracji i dobrej zabawie sprzyjać będą występy znanych zespołów muzycznych i grup wokalnych, prezentacje taneczne oraz pokazy sportowe. Dodatkowe wrażenia  artystyczne zapewnią też wystawy prac przygotowane przez twórców ludowych oraz  uczestników warsztatów terapii zajęciowej. Kolejnej porcji emocji dostarczy grupa rekonstrukcyjna „WOJÓW - SOL INVICTUS", „Miasteczko drogowe” oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy, czy obrony przed atakiem psa.

Podczas festynu prowadzona będzie akcja edukacyjna na temat profilaktyki czerniaka i raka piersi, wykonywane będą pomiary ciśnienia tętniczego krwi, a specjaliści mający doświadczenie w pracy z rodziną udzielać będą informacji o funkcjonowaniu pieczy zastępczej w powiecie konińskim oraz o możliwościach ubiegania się o status rodziny zastępczej.

Dni Rodziny w Brzeźnie zainaugurują też obchody Powiatowego Dnia Seniora w powiecie konińskim i staną się okazją do uhonorowania pucharami Starosty Konińskiego seniorów udzielających się w  wolontariacie międzypokoleniowym.

Organizatorzy imprezy serdecznie zapraszają do wspólnej zabawy podczas XV Powiatowych Dni Rodziny. Radosny, kolorowy festyn będzie na pewno atrakcyjną formą spędzenia wolnego czasu w rodzinnym gronie. Międzypokoleniowe świętowanie rozpocznie się w najbliższą sobotę o godzinie 14.00 w Parku Brzeźnie.