Odznaczenia państwowe dla Koninian

W rocznicę pierwszych po II wojnie światowej częściowo wolnych wyborów do Sejmu i całkowicie wolnych do Senatu Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek wręczył w imieniu Prezydenta RP zasłużonym działaczom z Wielkopolski odznaczenia państwowe.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej nadał Krzyż Wolności i Solidarności osiemnastu Wielkopolanom za szczególną działalność na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz działania na rzecz demokratycznych przemian w kraju. Wśród odznaczonych znaleźli się znani Koninianie: Ryszard Wojciech Białkowski, Zdzisław Boksa, Andrzej Krzyżański, Zbigniew Adam Malida, Teresa Irena Wielk, Marek Popielarski, Grzegorz Jan Ziółkowski.

Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został Tomasz Bugajski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

W uroczystościach wręczenia odznaczeń w stolicy Wielkopolski wzięła udział Małgorzata Waszak – Starosta Koniński.