Aktualności 2012

Z posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Starosty Konińskiego

Przygotowanie zarządów dróg oraz służb inspekcji i straży do reagowania na zagrożenia okresu zimowego było głównym tematem posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Starosty Konińskiego oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie odbyło się 11 grudnia 2012 r. w konińskim Starostwie.

Podczas posiedzenia, zarządcy dróg w powiecie omówili zasady odśnieżania dróg oraz zapewnili, że dysponują odpowiednim sprzętem, który zapewnieni bezpieczeństwo na drogach.
Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji przekazali informacje o działaniach zapewniaających pomoc osobom bezdomnym, które są najczęstszymi ofiarami niskich temperatur.
Państwowa Straż Pożarna wspólnie z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego, kontrolować będzie obiekty wielopowierzchniowe pod względem obowiązku odśnieżania dachów, zwłaszcza w okresach intensywnych opadów śniegu.

Z informacji uzyskanych od samorządów gminnych wynika, że Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej, na bieżąco będą monitorować sytuację bytową osób będących w trudnej sytuacji materialnej oraz bezdomnych. Podpisano również porozumienia z GOPS-ami, które w razie konieczności i swoich możliwości, udzielą noclegu osobom bezdomnym oraz ewentualnym ofiarom zimy.