Aktualności 2012

Powiat Koniński podziękował za całoroczną współpracę

Wręczenie statuetek „Nagrody za działalność na rzecz rozwoju Powiatu Konińskiego” było najważniejszym punktem 14. Gali Powiatu Konińskiego, która odbyła się w sobotę 8 grudnia 2012r. w Domu Kultury OSKARD w Koninie. Statuetki Energii otrzymali: KUPIEC Sp. z o.o., Zakład Mechaniczny Robak (w kategorii – Gospodarka); TPD oddział w Kleczewie (Działalność społeczna); Roman Jaszczak oraz Klub Sportowy "Sokół Kleczew" (Sport), Wanda Gruszczyńska (Turystyka) oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Sławsku (Kultura).

Zanim wręczono nowe statuetki Nagrody za działalność na rzecz rozwoju Powiatu Konińskiego, funkcjonowanie samorządu podsumowali Małgorzata Waszak – starosta koniński oraz Janusz Stankiewicz – przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego. Gospodarze uroczystości dziękując za zaangażowanie we współpracy na rzecz rozwoju naszego powiatu zachęcali do dalszej aktywności:
 Powiat koniński to idealna przestrzeń do realizacji innowacyjnych przedsięwzięć i osiągania długofalowych celów, wypełniona bardzo pozytywną energią, szczególnie tą międzypokoleniową. Jestem przekonana, że jej siła w połączeniu z magią wielu miejsc powiatu konińskiego tworzą doskonałe warunki do pracy, rozwoju i wypoczynku, do spełniania marzeń – mówiła Małgorzata Waszak.

Przewodniczący Rady zwrócił też uwagę na „humanistyczne spojrzenie” w zarządzaniu powiatem, którego przejawem jest hasło „Energia pokoleń”:
– Staliśmy się dzięki temu pierwszym samorządem w Polsce, który rozwój powiatu upatruje w świadomej i pełnej aktywności wszystkich pokoleń żyjących tu ludzi. Żywiąc przekonanie, że ludzie powinni uczestniczyć w społeczeństwie i gospodarce poprzez swoje możliwości, a nie na zasadzie chronologii, chcemy prowadzić politykę, która zapewni mieszkańcom aktywne uczestnictwo w życiu lokalnych wspólnot” – powiedział Janusz Stankiewicz.

Po przemówieniach gości wręczono Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego. Otrzymali je: Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Ślesinie za działalność na rzecz upowszechniania idei spółdzielczości, wspieranie rozwoju gospodarczego Ziemi Konińskiej oraz podejmowanie inicjatyw społecznych na rzecz środowiska lokalnego oraz Mirosław Durczyński, radny Powiatu Konińskiego, Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP RP i Ochotniczej Straży Pożarnej w Golinie za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego oraz za działalność społeczną w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

Głównymi bohaterami 14. Gali byli laureaci wręczanej po raz pierwszy Nagrody za działalność na rzecz rozwoju Powiatu Konińskiego. Statuetki Energii otrzymali: KUPIEC Sp. z o.o., Zakład Mechaniczny Robak (w kategorii – Gospodarka); TPD oddział w Kleczewie (Działalność społeczna); Roman Jaszczak oraz Klub Sportowy „Sokół Kleczew” (Sport), Wanda Gruszczyńska (Turystyka) oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Sławsku (Kultura).

Podczas 14. Gali nie zabrakło jak zawsze akcentów kulturalnych. Na scenie OSKARDU Zespół Taneczny „Uśmiech” z Liśca Wielkiego, który zaprezentował wiązankę tańców żywieckich, swoje wokalne umiejętności pokazali też pochodzący ze Starego Miasta Mariusz Urbaniak oraz znakomicie interpretujący utwory Leonarda Cohena – Włodzimierz Sypniewski i Michał Rybacki.

Finałem tegorocznej Gali był recital znanego głównie z telewizyjnego serialu „Klan” Tomasza Stockingera.
Występ artystyczny
XIV Gala Powiatu Konińskiego