Aktualności 2012

X edycja Konkursu "Najpiękniejszy Stół Świąteczny"

Zgodność z zasadami nakrywania i estetyka stołów, pracochłonność wykonanej dekoracji czy dobór elementów nawiązujących do tradycji wigilijnych, to kryteria wg których oceniani będą uczestnicy X Powiatowego Konkursu „Najpiękniejszy Stół Świąteczny”.

Za sprawą świątecznych aranżacji oraz wigilijnych potraw, atmosfera Świat Bożego Narodzenia zagości w Żychlinie już 14 grudnia.

Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest Klub Młodego Gastronoma, działający przy Zespole Szkół Ekonomiczno -Usługowych w Żychlinie. Od początku też, honorowy patronat nad konkursem sprawuje Starosta Koniński.

Poza kultywowaniem wielowiekowych tradycji bożonarodzeniowych, celem konkursu jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań, pasji i poczucia estetyki.

W tegorocznej jubileuszowej edycji rywalizować będą ze sobą uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu konińskiego, kolskiego, słupeckiego, tureckiego oraz miasta Konina. Równolegle, rozstrzygnięty zostanie także wewnątrzszkolny konkurs zatytułowany „Świąteczny wypiek”, podczas którego uczniowie klas o profilu gastronomicznym zaprezentują wigilijne wyroby cukiernicze.

Zmagania konkursowe rozpoczną się 14 grudnia o godz. 9.00 w obiekcie sportowo – dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie.

Zapraszamy.