Aktualności 2012

"Wieś czy globalna wioska"?

„Wieś czy globalna wioska”? – pytanie to zadaje mieszkańcom obszarów wiejskich Agrotec Polska Sp. z o.o. realizująca na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekt badawczy.

Celem badania jest diagnoza kompetencji komunikacyjnych mieszkańców obszarów wiejskich w kontekście potrzeb budowania kapitału społecznego wiejskich społeczności. Przeprowadzone badanie przyczyni się do oceny możliwości wykorzystania nowych mediów w budowaniu otwartych oraz przejrzystych sieci relacji społecznych na obszarach wiejskich.

Uzasadnieniem badania są specyficzne potrzeby komunikacyjne mieszkańców wsi polegające na silnym zagrożeniu wykluczeniem cyfrowym tej grupy, będącej zarazem tą częścią społeczeństwa polskiego, która w największym stopniu może skorzystać w wyniku zmian technologii komunikacyjnych i funkcji społecznych mediów.

Na cele realizacji projektu uruchomiony został specjalny blog „Wieś czy globalna wioska”? Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w badaniu.