Skocz do zawartości

Aktualności 2012

Aktualności

Uczniowie z Żychlina na stażu w Turyngii

Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie, jako jedyna placówka z powiatu, zakwalifikował się do projektu „Wykształcony kulturowo gastronom, hotelarz i pracownik obsługi turystycznej” realizowanego w ramach programu Leonardo da Vinci.
 
Jego celem jest ułatwienie młodym ludziom rozwoju osobistego poprzez wspieranie ich w zdobywaniu i wykorzystywaniu wiedzy, umiejętności i kwalifikacji w nowym środowisku zawodowym.
 
Dzięki projektowi, 28 uczniów z klas technikum o kierunkach: „żywienie i gospodarstwo domowe, „żywienie i usługi gastronomiczne”, „hotelarstwo” oraz „obsługa turystyczna” wyjedzie na staż do Niemiec.
 
Program stażu ma umożliwić jego uczestnikom poznanie środowiska zawodowego, organizacji i kultury pracy w innym kraju, a także zadbać o ich rozwój kulturowy. Do codziennych zadań grupy należeć będzie realizacja programu praktyki zawodowej w restauracjach i obiektach hotelowych w Turyngii, a także nauka języka niemieckiego. Młodzież będzie też uczestniczyć w zajęciach kulturowych i mentalnych oraz wycieczkach turystyczno-krajoznawczych.
 
Projekt „Wykształcony kulturowo gastronom, hotelarz i pracownik obsługi turystycznej” realizowany będzie  przez Szkołę do 30 listopada 2013 roku. Pierwsza grupa uczniów wyjedzie na miesięczny staż do Niemiec już 10 stycznia. Kolejny staż rozpocznie się 2 lipca i potrwa do 29 lipca.
 
Koszt projektu wynosi 288.000 zł. i w całości finansowany jest z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Uczniowie nie ponoszą żadnych opłat związanych z uczestnictwem w projekcie.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting