Aktualności 2012

Skuteczni w pozyskiwaniu funduszy dla obszarów wiejskich

Gminy Skulsk i Wierzbinek znalazły się wśród laureatów podsumowania wdrażania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w Wielkopolsce.

Uhonorowanie samorządów powiatu konińskiego miało miejsce podczas konferencji: „Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na aktywizację wielkopolskiej wsi”, która w miniony piątek (14 grudnia) odbyła się w Poznaniu.

Gminę Skulsk wyróżniono w kategorii zawarcia w jednym naborze największej ilość umów o przyznanie pomocy w ramach działań Programu Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2007-2013 zajęła 1 miejsce w skali całego Województwa Wielkopolskiego. W konkurencji z 225 gminami Wielkopolski, w jednym tylko naborze, Skulsk podpisał 12 umów o przyznanie pomocy.

Liderem pod względem pozyskiwania środków w Wielkopolsce została gmina Wierzbinek. Wójt gminy Paweł Szczepankiewicz odebrał w piątek aż dwa dyplomy: za zajęcie I miejsca w kategorii najwyższej łącznej wartości przyznanej pomocy, oraz II miejsca w kategorii największej liczby zawartych umów.

Gminom z powiatu konińskiego gratulujemy sukcesów!