Aktualności 2012

Rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Ochrony Środowiska

XII finał Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska już za nami. Do grona jego laureatów dołączyli w tym roku Agnieszka Zejer i Rafał Biernacki.

Do Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska, który odbył się 1 grudnia 2012 r. w konińskim Starostwie, przystąpiło 13 gimnazjalistów oraz 7 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy finału wyłonieni zostali podczas eliminacji szkolnych, w których wzięło udział 289 uczniów.

Trwające pięć godzin zmagania konkursowe obejmowały część pisemną i ustną. Finaliści oceniani byli przez jury w składzie: Krystyna Podlasińska – Szajkowska wizytator Delegatury w Koninie Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Halina Chodkiewicz naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa konińskiego Starostwa oraz jej zastępca Halina Dąbrowska, a także przedstawiciele Nadleśnictwa Grodziec: Lidia Kopińska specjalista ds. edukacji leśnej oraz Grzegorz Bąk specjalista ds. ochrony lasu i przyrody.

Do ścisłego finału Jury zakwalifikowało 6 osób. Ta część konkursu przebiegała w obecności zaproszonych gości: starosty Małgorzaty Waszak, wicestarosty Andrzeja Nowaka, Bogumiła Leszczaka – przewodniczącego komisji rolnictwa i ochrony środowiska Rady Powiatu Konińskiego oraz Józefa Olczaka dyrektora biura Polskiego Związku Wędkarskiego w Koninie.

Największą wiedzą z dziedziny ekologii wśród gimnazjalistów wykazał się Rafał Biernacki z Gimnazjum w Budzisławiu Kościelnym, który zapewnił sobie zwycięstwo w finale zdobywając 25 punktów. W trójce najlepszych znaleźli się także: ubiegłoroczny laureat konkursu - Sebastian Stuczyński z Gimnazjum w Sławsku oraz Andżelika Koziarska
z Gimnazjum w Grodźcu.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najwyżej oceniona została Agnieszka Zejer z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie, która zakończyła rywalizację z dorobkiem 24 pkt. Dwa pozostałe miejsca w tej kategorii wiekowej przypadły Patrycji Kamińskiej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie i Dominice Gawluk z Zespołu Szkół w Sompolnie.

Laureaci Finału XII edycji Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska otrzymali plecaki trekingowe firmy Campus oraz karty podarunkowe Empik. Nagrodą pocieszenia dla pozostałych uczestników Konkursu były koszulki i torby ekologiczne z logo powiatu.
Powiatowy Konkurs Ochrony Środowiska