Aktualności 2012

Bezpłatna mammografia w powiecie konińskim

12 i 13 grudnia 2013 r. "FADO" Centrum Usług Medycznych, zaprasza mieszkanki gmin Golina i Rzgów w wieku 50-59 lat, do wykonania bezpłatnego badania mammograficznego.

Zachęcamy wszystkie panie w grupie wiekowej 50- 69 lat do wykonania bezpłatnego badania mammograficznego, refundowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia, wykonywanego co 2 lata. W tym wieku panie są szczególnie narażone na zachorowanie na raka piersi. Jednak wczesne jego wykrycie gwarantuje niemal 100 % pewności na wyleczenie choroby, dlatego tak ważne są badania profilaktyczne oraz samobadanie piersi.

Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi trwa już kilka lat, jednak poziom przebadania wśród pań nie jest zadowalający. Nadal wiele mieszkanek powiatu konińskiego uprawnionych do wykonania mammografii nie zgłosiło się na badanie. Czas to zmienić!

Panie, które znajdują się poza tą grupą wiekową, mogą wykonać mammografię odpłatnie, po okazaniu skierowania na badanie. Mogą również zachęcić swoje mamy, babcie, sąsiadki i przyjaciółki do zgłoszenia się na refundowaną mammografię.  Razem zyskajmy spokój o zdrowie nasze i naszych najbliższych!

Badania wykonywane będą w miejscowościach:
  • Golina – 12 grudnia przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej
  • Rzgów – 13 grudnia przy Urzędzie Gminy ul. Konińska 8

Wszystkie panie, które chcą wykonać badanie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 801 080 007 lub 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20, w sobotę i niedzielę 9.00-18.00. Rejestracji można dokonać również na stronie internetowej: www.fado.pl/rejestracja-mammografia.
Bezpłatna mammografia w powiecie konińskim