Skocz do zawartości

Wrzesień

Aktualności

"Odświeżamy nasze miasta"

„Odświeżamy nasze miasta”, to projekt, do którego przystąpił powiat koniński. Inicjatywa zrzesza wiele wielkopolskich miast, które przez 2 lata propagować będą wiedzę nt. negatywnego wpływu nikotyny oraz zagrożeń z nią związanych.
 
Powiat Koniński wraz z szesnastoma miastami województwa wielkopolskiego, w terminie od 1 października 2011 do 30 września 2013 r. angażować się będzie w akcję, której głównymi założeniami jest ochrona zdrowia przed szkodliwym działaniem dymu tytoniowego. Ideą projektu jest zwiększenie wiedzy i świadomości społecznej nt. zagrożeń i konsekwencji palenia tytoniu, czynnego i „biernego palenia”, a także obowiązujących przepisów prawnych i sposobu ich egzekwowania.
 
Powiat Koniński przystąpił się do akcji „Odświeżamy nasze miasta” TOB3CIT (Tobacco Free Cities)”, na podst. porozumienia, które zawarł 23 marca 2012 r. z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Koninie w sprawie współpracy w ramach Koalicji Lokalnej Projektu, utworzonej w Koninie. Koordynatorem krajowym projektu jest Główny Inspektor Sanitarny, a odpowiedzialnym za jego wdrażanie w powiecie jest Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie. Powiat, jako partner, uczestniczyć będzie we wszelkich działaniach związanych z organizacją i udziałem we wspólnych imprezach tematycznych.
 
Przedsięwzięcie finansowane jest przez Międzynarodową Unię ds. Walki z Gruźlicą i Chorobami Płuc we współpracy ze Światową Fundacją ds. Walki z Chorobami Płuc, które zrzesza Inicjatywa Bloomberga.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting